• 2000x574 tlo U21

Boost czyli rewolucja w bieganiu

 

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność od temperatury – tak w skrócie można opisać Energy Boost – nowe buty adidas, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. Załóż je i zostań jeszcze lepszym biegaczem!

 h09516 ru boost graphic toolkit

Podstawową innowacją jest BOOST™ - rewolucyjny materiał amortyzujący. Stoi za nim partner adidas – BASF, wiodąca światowa firma chemiczna, która na podstawie procesu innowacyjnego opracowała specjalny system. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek zbierających i oddających energię umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża. Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach Energy Boost zapewniają największy zwrot energii spośród wszystkich dostępnych butów do biegania.

BOOST™ jest maksymalnie wydajny w prawie każdych warunkach. adidas Innovation Team przeprowadził monitoring tego, jak tworzywo piankowe wykorzystane w BOOST™ zachowa się w różnych temperaturach w porównaniu ze standardem pianki EVA stosowanej w większości butów biegowych. Wykonane testy wykazały, że w zakresie od -20 do +40 stopni pianka w BOOST™ jest trzy razy odporniejsza na zmiany temperatur od standardowego materiału EVA, zapewniając w ten sposób bardziej spójny bieg. Innowacja wykracza poza rewolucyjną technologię podeszwy.

boost cholewGórną część buta Energy Boost wyposażono w technologię TECHFIT z wysoce wytrzymałego i elastycznego poliuretanu, która zapewnia optymalny komfort i wsparcie dla całej stopy podczas ruchu. Oddychająca siateczka wykonana z meshu i strechu sprawia, że but dopasowuje się jak skarpeta, równocześnie stabilizując i wspierając stopę.

 

Pozostałe technologie zastosowane w butach Energy Boost:

TORSION® - jest to specjalne wsparcie śródstopia, które od pięty aż po palce minimalizuje bezwładne poruszanie się stopy zapobiegając skręceniu.

adiWEAR - to guma węglowa na zewnętrznej stronie podeszwy, która chroni but przed nadmiernym zużywaniem się w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie, nie pozostawia śladów na hali.

miCoach SPEED_CELL™ - zastosowany w butach daje nam możliwości dokładniejszej analizy treningów pozwalając kontrolować prędkość, dystans, czas, spalone kalorie jak również porównać wyniki ze znajomymi.

Aby dowiedzieć się więcej o rewolucyjnej technologiI BOOST™ odwiedź jeden z poniższych sklepów Intersport, gdzie od 28 marca, przez 4 kolejne weekendy spotkasz ekspertów biegowych adidas. Eksperci zaprezentują działanie technologii BOOST™ , pomogą dobrać odpowiednie obuwie biegowe. Eksperci będą pracowali w piątki od 15:00 do 21:00, w soboty od 12:00 do 20:00 i niedziele od 12:00 do 19:00 (w weekend świąteczny w czwartek i piątek od 15:00 do 21:00, a w sobotę od 10:00 do 16:00).

INTERSPORT Bielsko-Biała, CH Sfera

INTERSPORT Gdańsk, CH Galeria Bałtycka

INTERSPORT Katowice, CH Silesia

INTERSPORT Kraków, CH Galeria Krakowska

INTERSPORT Kraków, CH Zakopianka

INTERSPORT Poznań, CH Stary Browar

INTERSPORT Szczecin, CH Kaskada

INTERSPORT Warszawa, CH Złote Tarasy

INTERSPORT Warszawa, CH Arkadia

INTERSPORT Wrocław, CH Pasaż Grunwaldzki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sprzęt

28 marzec 2013
Wiosenny przegląd oferty biegowej Nike - buty

Niektórzy twierdzą, że bieganie nie powinno być tak kolorowe, ale nic bardziej mylnego...

28 marzec 2013
Co nowego w Adidasie piszczy czyli wiosna 2013 - buty

W czym warto pobiegać wiosną 2013, czyli przegląd oferty...

27 marzec 2013
Boost czyli rewolucja w bieganiu

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność...

27 marzec 2013
Asics GEL - Charge 33

Asics GEL - Charge 33 kolejna odsłona butów minimalistycznych czyli zbliżonych...

27 marzec 2013
Lunarglide 4+ biegnij dłużej, biegnij mocniej

But lżejszy i jeszcze bardziej dopasowany do stopy od poprzednich wersji...

11 kwiecień 2013
Asics wiosna/lato 2013 - buty

Podczas decyzji o wyborze firmy oferującej kolekcje biegową warto dowiedzieć się z jakiego powodu...