• 2000x574 tlo U21

Zegarek Garmin FR10

Garmin to bez wątpienia jeden z wiodących liderów sprzętu biegowego na świecie. Firma posiada w swojej ofercie modele będące typowymi kombajnami, które podróżując wraz z biegaczem, „notują” najmniejsze nawet szczegóły jego treningu. Sugerują co robi on źle, motywują, poprawiają, prowadząc go do końcowego sukcesu.

Co jednak w sytuacji, gdy kolokwialne „bajery” nie są nam potrzebne, a liczy się jedynie frajda, droga i wolność? Jeśli nie jesteś maniakiem cyferek, statystyk i licznych porównań, z pomocą przychodzi model FR10 – najmniejszy i najprostszy członek, licznej rodziny Garmina.

Ogromna ilość biegaczy do monitorowania swoich postępów wykorzystuje moduły GPS, które zazwyczaj są dostępne już w najprostszych smartformach. Cały sęk tkwi jednak w tym, że nie każdy lubi podróżować z telefonem (nie rzadko dużym… i ciężkim) na ramieniu lub w kieszeni. Co tu dużo mówić zegarek zdecydowanie bardziej pasuje do biegowego stroju. Pomysłodawcom FR10 przyświecała prosta idea – funkcjonalność i prostota. Co się kryje pod tym hasłem?

garmin fr10-2Wystarczy tutaj lista funkcji, które możemy oglądać na ekranie (dwa wybrane przez nas elementy są wyświetlane w trakcie treningu):

  • Czas (treningu lub okrążenia)
  • Dystans
  • Tempo
  • Kalorie

Od razu w oczy rzuca się brak jakichkolwiek informacji o HR – malutki Garmin nie posiada możliwości pomiaru tętna. Zawartość pudełka to sam zegarek, kabel do ładowania i zrzucania danych oraz instrukcja.

garmin fr10-3Aby jednak trening był jak najbardziej efektywny, znaleźć możemy kilka niezwykle przydatnych opcji:

Virtual pacer (porównanie tempa bieżącego do tego docelowego – opcja często spotykana na bieżniach mechanicznych – zegarek informuje nas o przewadze / stracie względem wybranego przed treningiem tempa )

Auto Lap (międzyczas „łapany” co kilometr – świetna opcja dla porównania swojego średniego tempa, po każdym przebiegniętym kilometrze dostajemy informacje o swoim tempie)

Auto Pause (zegarek automatycznie zatrzyma nasz trening gdy np. stoimy na przejściu dla pieszych lub sznurowadło odmówiło nam posłuszeństwa).

Maluch Garmina nie chce udawać umięśnionego kulturysty – mimo, że lubi dobrze wyglądać – dostępny jest aż w 5 kolorach, każdy znajdzie więc coś dla siebie. Na uwagę zasługuje prostota jego obsługi – posiada zaledwie 4 przyciski funkcyjne, a rozpoczęcie treningu odbywa się po naciśnięciu zaledwie jednego guzika!

garmin fr10-4Funkcji ciąg dalszy – zegarek posiada wbudowaną pamięć, chociaż raczej krótką – 7 treningów pozostaje zapisanych. Każdy nowy, nadpisuje ostatniego w kolejce. Nie powinno być to jednak problemem, ponieważ maluszek posiada, tutaj już wzorem swoich dużo starszych braci, wsparcie serwisu Garmin Connect – gdzie spokojnie można zapisać każdy swój trening, udostępnić… i cieszyć się postępami!

Biegaczu! To już koniec martwienia się o to, że Twój telefon zamoknie w trakcie treningu. Koniec z treningami, gdzie dystans obliczałeś „na ślepo”. W końcu… koniec z pustym lewym nadgarstkiem. Nadchodzi odsiecz, i to w cenie … butów do biegania.


Sprzęt

28 marzec 2013
Wiosenny przegląd oferty biegowej Nike - buty

Niektórzy twierdzą, że bieganie nie powinno być tak kolorowe, ale nic bardziej mylnego...

28 marzec 2013
Co nowego w Adidasie piszczy czyli wiosna 2013 - buty

W czym warto pobiegać wiosną 2013, czyli przegląd oferty...

27 marzec 2013
Boost czyli rewolucja w bieganiu

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność...

27 marzec 2013
Asics GEL - Charge 33

Asics GEL - Charge 33 kolejna odsłona butów minimalistycznych czyli zbliżonych...

27 marzec 2013
Lunarglide 4+ biegnij dłużej, biegnij mocniej

But lżejszy i jeszcze bardziej dopasowany do stopy od poprzednich wersji...

11 kwiecień 2013
Asics wiosna/lato 2013 - buty

Podczas decyzji o wyborze firmy oferującej kolekcje biegową warto dowiedzieć się z jakiego powodu...