• 2000x574 tlo U21

Asics Fuji Trabuco 3 GTX

Bardzo solidne obuwie dla nadpronatorów, którzy chcą biegać w terenie oraz zachować odpowiedni poziom wsparcia. Dopasowanie, niezawodna stalibizacja, optymalne wsparcie w każdym terenie i na każdym dystansie wszystko to połączono w nowym Fuji Trabuco 3.

Nowa, bardziej poprzeczne umiejscowienie systemu GEL pod piętą oraz krążka GEL pod wewnętrzną przednią częścią śródstopia zapewnia bardziej efektywną amortyzację oraz lepsze rozproszenie sił działających podczas biegania. Zastosowanie pianki SOLYTE w podeszwie środkowej to zmniejszenie masy buta oraz poprawa jego zdolności adaptacji do stopy i terenu. Dodatkowo wkładka COMFORDRY wykonana z materiału ORTHOLITE, który zapewnia efektywne wykorzystanie energii oraz doskonałe dopasowanie do kształtu stopy, dając jednocześnie dodatkową warstwę amortyzacji.

fuji trabuco 3 wZapiętek CLUTCH COUNTER zapewnia doskonałe dopasowanie oraz stabilność pięty podczas biegania w trudnym terenie. Technologia DUOMAX (pianka o podwójnej gęstości) w podeszwie środkowej, zastosowana pod łukiem stopy chroni przed nadmierną pronacją oraz rozprowadza siłę uderzenia na całą powierzchnie podeszwy. System TRUSSTIC występujący w miejscu łączenia pięty z przednią częścią buta chroni stopę przed ruchami skrętnymi oraz zwiększa stabilizację podczas fazy przetaczania stopy, dodatkowo został połączony z pianką DUOMAX wzmacniając działanie stabilizacji w całej podeszwie. System I.G.S. czyli zbiór technologii ułatwiających naturalne przetoczenie stopy zapewni płynny naturalny bieg.

fuji trabuco 3-1Wzmocnienie cholewy poprzez zastosowanie POLIURETANU zamiast szwów w górnej części buta powoduje zmniejszenie masy oraz poprawę dopasowania do stopy w ruchu oraz pozycji statycznej. Cholewa zastała wykonana z bardzo lekkiego, stabilnego oraz oddychającego materiału składająca się z dwóch siateczek oraz podniesionego noska w przedniej części chroniąc stopę przed obtarciami. Wodoodporna i oddychająca membrana GORE-TEX zapewnia idealnie suche środowisko nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. System sznurowania z niezależnymi przelotkami zapewnia perfekcyjne dopasowanie do stopy, a występująca na języku kieszonka na sznurowadła sprawi, że obuwie nie rozwiązuje się przy zawadzeniu o przeszkodę. Połączenie języka z cholewka zapobiega przedostawaniu się kamieni lub innych mniejszych przedmiotów do wnętrza buta. Na cholewce buta zastosowano wstawki z odblaskowego materiału 3M zwiększającego widoczność biegacza w trudnych warunkach.

fuji trabuco 3 w1Wstawki w podeszwie zewnętrznej z gumy węglowej AHAR+ zapewniają większą elastyczność, lekkość oraz wytrzymałość. Wielokierunkowe wypustki na podeszwie zapewniają przyczepność w najtrudniejszych warunkach podczas każdej fazy przetoczenia stopy. Dodatkowo zastosowano w podeszwie płytkę ROCK PROTECTION PLATE, która chroni stopę przed kamieniami oraz innymi ostrymi przeszkodami.

Waga buta Asics Gel Trabuco 3 GTX - mężczyźni: 340 g, kobiety: 280 g


Sprzęt

28 marzec 2013
Wiosenny przegląd oferty biegowej Nike - buty

Niektórzy twierdzą, że bieganie nie powinno być tak kolorowe, ale nic bardziej mylnego...

28 marzec 2013
Co nowego w Adidasie piszczy czyli wiosna 2013 - buty

W czym warto pobiegać wiosną 2013, czyli przegląd oferty...

27 marzec 2013
Boost czyli rewolucja w bieganiu

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność...

27 marzec 2013
Asics GEL - Charge 33

Asics GEL - Charge 33 kolejna odsłona butów minimalistycznych czyli zbliżonych...

27 marzec 2013
Lunarglide 4+ biegnij dłużej, biegnij mocniej

But lżejszy i jeszcze bardziej dopasowany do stopy od poprzednich wersji...

11 kwiecień 2013
Asics wiosna/lato 2013 - buty

Podczas decyzji o wyborze firmy oferującej kolekcje biegową warto dowiedzieć się z jakiego powodu...