• 2000x574 tlo U21

Buty Nike Lunarglide 6

Komfort, miękkość, lekkość, stabilizacja - te kilka słów można by zastąpić jednym – Lunarglide. Poprzednie odsłony tego modelu łączyły w sobie wiele różnorodnych cech, wyznaczając nowe trendy w budowie buta „stabilizującego”, przeznaczonego z myślą o pronującej stopie.

Model „6” chce kontynuować dobre tradycje poprzednika tworząc rewolucję na bazie sprawdzonych składników. Wszystko po to by zapewnić jeszcze płynniejsze przetaczanie – nadal jednak przyprawione lekkością i komfortem.

lunarglide6 cholewkaJednym z wyróżników Lunarglide na rynku jest platforma stabilizująca Dynamic Support – zapewniająca komfortową stabilizację w trakcie biegu, nie podnosząc jednocześnie wagi buta (ok. 272g dla EU44). Wspomagany przez dwuczęściową platformę z pianki o zróżnicowanych gęstościach (twardszy, stabilizujący Phylon, oraz amortyzujący i sprężysty Lunarlon) zapewnia komfort nawet w trakcie długich wybiegań.

Aby być najlepszym, należy uczyć się od najlepszych. Niczym, we Flyknit Lunar 2 podeszwa zewnętrzna buta wyposażona jest we wzór z gumowymi wstawkami oddający mapę rozkładu nacisku stopy na podłożu, zapewniając w ten sposób świetną przyczepność do podłoża, a dodatkowo ograniczając zużycie. O trwałość buta dba również sprawdzona w wielu modelach guma BRS1000, umieszczona na poziomie pięty.

lunarglide6 podeszwaLekkość i dopasowanie ukryte są w cholewce Lunarglide 6. Pozostawiono nylonowe włókna, przytulające stopę i zapewniające świetne dopasowanie buta na wysokości łuku stopy oraz podbicia. Wyłożenie ze strategiczną funkcją konstrukcyjną sprawia, że cholewka zachowuje swój kształt, wygodnie otaczając stopę przez cały proces jej przetaczania oraz wentyluje wnętrze buta tam, gdzie to niezbędne. Nie zrezygnowano również z zewnętrznego klipsa na napiętku, który ma teraz nieco zmieniony kształt, jest cieńszy, ale nadal wie co jest ważne – zwiększone wsparcie i trwałość.

Szukasz nowego przyjaciela? Lunarglide 6 to najpoważniejszy z kandydatów, a do tego jak wygląda!


Sprzęt

28 marzec 2013
Wiosenny przegląd oferty biegowej Nike - buty

Niektórzy twierdzą, że bieganie nie powinno być tak kolorowe, ale nic bardziej mylnego...

28 marzec 2013
Co nowego w Adidasie piszczy czyli wiosna 2013 - buty

W czym warto pobiegać wiosną 2013, czyli przegląd oferty...

27 marzec 2013
Boost czyli rewolucja w bieganiu

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność...

27 marzec 2013
Asics GEL - Charge 33

Asics GEL - Charge 33 kolejna odsłona butów minimalistycznych czyli zbliżonych...

27 marzec 2013
Lunarglide 4+ biegnij dłużej, biegnij mocniej

But lżejszy i jeszcze bardziej dopasowany do stopy od poprzednich wersji...

11 kwiecień 2013
Asics wiosna/lato 2013 - buty

Podczas decyzji o wyborze firmy oferującej kolekcje biegową warto dowiedzieć się z jakiego powodu...