• 2000x574 tlo U21

Buty Nike Pegasus 31

Od lat firma Nike tworząc biegowe „urządzenia” korzysta z porad najlepszych sportowców świata.

„Pegasus to jedna z moich ulubionych serii biegowych, a z każdym nowym modelem jest coraz lepsza. Pierwszy raz, kiedy miałem na sobie Peg 31, poczułem dużo szybsze odbicie od podłoża. Spodobała mi się sprężystość i wygodne dopasowanie w połączeniu z miękką amortyzacją, której przecież potrzebuję biegając ponad 100 mil tygodniowo.”

Słowa multimedalisty Mo Farah idealnie obrazują możliwości jakie niesie ze sobą Nike Air Zoom Pegasus 31 – wnioski wyciągnięte przed 31 lat, niezliczona ilość kilometrów i suma opinii biegaczy dają nam do dyspozycji buta elastycznego, responsywnego, szybkiego. Piekielnie szybkiego.

Podstawowe innowacje nowego Pegasusa to niższy drop (różnica między wysokością osadzenia pięty, w porównaniu do palców), boczna platforma przetoczeniowo-zderzeniowa, zmodernizowana cholewka oraz nowy kształt przedniej podeszwy.

Zmiany w nowym Pegasusie są widoczne już od samej podeszwy Podeszwa zewnętrzna została w inteligentny sposób pocięta, wydzielona – od stawu dużego palca zwęża się ku tyłowi – wszystko to ukłon w stronę naturalnego przetaczania stopy. Boczna platforma przetoczeniowo-zderzeniowa pochłania wstrząsy powstałe w trakcie biegu, pozwalając na płynniejsze przetaczanie stopy. Co istotne, podeszwa jest głęboko ponacinana co zapewnia większą ruchomość i płynność każdego z kroków – od uderzenia piętą, aż po wybicie z palców. Bieżnik nowego modelu Nike został wykonany z przyjaznej dla środowiska gumy, która zapewnia doskonałą przyczepność. Osoby, które miały do czynienia z poprzednimi modelami Pegasusa wiedzą doskonale, że waflowa konstrukcja (zaczerpnięta w tym roku z pierwowzoru z 1983r.) bieżnika doskonale sprawdza się w każdych warunkach, nawet wtedy, gdy robi się grząsko. Zaokrąglona i uniesiona przednia część buta z 32 milimetrowym przewyższeniem to płynniejsze przetoczenie stopy oraz bardziej dynamiczne wybicie z palców.

pegasus 31-1Od lat przepisem Nike Pegasus na amortyzację, jest poduszka gazowa znajdująca się pod piętą. Ta, odporna zarówno na skrajne temperatury jak i kilometraż technologia, w butach oznaczonych cyfrą „31” znajduję się bliżej stopy (drop wynosi 10mm, co zapewnia bardziej naturalny bieg) – tak aby zapewnić natychmiastowe, szybkie i stabilne wybicie. W pokochaniu systemu Zoom Air pomoże na pewno pianka Cushlon, która otula resztę podeszwy środkowej – dbając o nasze stawy i kolana w trakcie, nawet najdłuższych, treningów.

Kunsztu nie zabrakło również przy okazji tworzenia cholewki. Prócz siatki, która doskonale dba o odprowadzanie wilgoci, cholewka nowego Pegasusa ma również syntetyczne, bezszwowe wstawki, na kształt szkieletu, dbające o lepsze dopasowanie na wysokości podbicia stopy. Całość, choć bardzo trwała nie traci nic ze swojej elastyczności. O bezpieczeństwo w trakcie treningu zadbają zarówno twardy zapiętek, stabilizujący kostkę, jak i odblaskowe elementy, poprawiające widoczność biegacza po zmroku.

31 lat historii. Miliony kilometrów. Szybkość. Sukces gwarantowany!


Sprzęt

28 marzec 2013
Wiosenny przegląd oferty biegowej Nike - buty

Niektórzy twierdzą, że bieganie nie powinno być tak kolorowe, ale nic bardziej mylnego...

28 marzec 2013
Co nowego w Adidasie piszczy czyli wiosna 2013 - buty

W czym warto pobiegać wiosną 2013, czyli przegląd oferty...

27 marzec 2013
Boost czyli rewolucja w bieganiu

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność...

27 marzec 2013
Asics GEL - Charge 33

Asics GEL - Charge 33 kolejna odsłona butów minimalistycznych czyli zbliżonych...

27 marzec 2013
Lunarglide 4+ biegnij dłużej, biegnij mocniej

But lżejszy i jeszcze bardziej dopasowany do stopy od poprzednich wersji...

11 kwiecień 2013
Asics wiosna/lato 2013 - buty

Podczas decyzji o wyborze firmy oferującej kolekcje biegową warto dowiedzieć się z jakiego powodu...