• 2000x574 tlo U21

Buty Zoot - dzięki nim triathlon będzie łatwiejszy

Triathloniści stawiają producentom butów biegowych bardzo wygórowane wymagania. Część biegową rywalizacji w triathlonie rozpoczynamy zmęczeni pływaniem i jazdą rowerem, dodatkowym utrudnieniem jest pośpiech towarzyszący nam w strefie zmian. Zoot od 30 lat stara się przedstawiać zawodnikom produkty o jak najwyższym poziomie technologicznego zaawansowania. Firma została założona w 1983 roku na Hawajach czyli miejscu gdzie narodził sie Ironman od razu skupiając się na dostarczaniu współczesnej czołóce najlepszy sprzęt do rywalizacji i treningu. Zoot od początku skupiał sie na aspektach czysto triathlonowych takich jak skrócenie czasu spędzanego w strefie zmian. Dostarczanie jak najbardziej funkcjonalnych produktów jest do dzisiaj główną misją firmy.

zoot logoZoot TT Trainer 2.0

Połączenie wysokiej jakości amortyzacji z lekką wagą sprawia, że TT Trainer 2.0 to świetny wybór na mocne treningi biegowe jak i starty w triathlonie. Technologia BARE FIT pozwalająca na bieganie bez skarpet. Wnętrze buta według producenta wymodelowano w taki sposób by zapewniało maksymalny komfort, nie dopuszczało do otarć, pęcherzy i tym podobnych przypadłości na które uskarżali się biegacze. Oczywiście fakt, że nie trzeba nosić skarpet to woda na młyn triatlonistów – czas potrzebny na przebranie po rowerze jest krótszy. Technologia TRI DRY ograniczająca nasiąkanie buta wodą dzięki czemu waga buta podczas zawodów pozostaje niezmieniona, a to wpływa na końcowy wynik zawodów. Technologia Dri-Lex czyli wyściółka buta wykonana z antybakteryjnego materiału z dodatkiem srebrnej nitki zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów oraz zmniejsza potliwość stóp. Do tego QUICK LACE SYSTEM czyli linki zamiast sznurówek zapewniają szybkie dopasowanie buta dzięki temu systemowi wiążemy buty jedną ręką. Oczywiście w zestawie oprócz linek QUICK LACE SYSTEM są klasyczne sznurowadła dając zawodnikowi możliwość wyboru systemu sznurowań. Pianka stosowana w butach Zoot’a nazywa się Z-Bound przy pierwszych treningach w tych butach można stwierdzić, że jest ona wyjątkowo twarda. Po kilku kolejnych biegach pianka jednak doskonale się układa oraz zachowuje doskonałą proporcję między absorbowaniem wstrząsów, a przekazywaniem energii. Oprócz amortyzacji w pod śródstopiem zastosowano wstawkę CARBON SPAN +, która zapewniając maksymalną sprężystość dzięki czemu zwiększa się dynamika biegu. Zoot opracował także własną technologię produkcji wyjątkowo twardej gumy nazywanej ZBR (ZOOT blown rubber), którą lokuje w strategicznych miejscach na podeszwie swoich butów. Gwarantuje ona, że buty wytrzymają odpowiednio długi kilometraż. Waga tego modelu to 299 g męski oraz 269 g damski.

zoot tt-trainer-2-mzoot tt-trainer-2-wZoot Ultra TT 7.0

Model przeznaczony na starty w zawodach triathlonowych począwszy od sprintu, a kończąc na dystansie ironman. Przeznaczone dla biegaczy o neutralnym układzie stopy. Technologia BARE FIT pozwalająca na bieganie bez skarpet. Wnętrze buta według producenta wymodelowano w taki sposób by zapewniało maksymalny komfort, nie dopuszczało do otarć, pęcherzy i tym podobnych przypadłości na które uskarżali się biegacze. Oczywiście fakt, że nie trzeba nosić skarpet to woda na młyn triatlonistów – czas potrzebny na przebranie po rowerze jest krótszy. Technologia TRI DRY ograniczająca nasiąkanie buta wodą dzięki czemu waga buta podczas zawodów pozostaje niezmieniona, a to wpływa na końcowy wynik zawodów. Technologia Dri-Lex czyli wyściółka buta wykonana z antybakteryjnego materiału z dodatkiem srebrnej nitki zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów oraz zmniejsza potliwość stóp. Do tego QUICK LACE SYSTEM czyli linki zamiast sznurówek zapewniają szybkie dopasowanie buta dzięki temu systemowi wiążemy buty jedną ręką. Sznurowania poprowadzone są w asymetryczny sposób pozwalając na maksymalne dopasowanie buta do stopy. Pianka stosowana w butach Zoot’a nazywa się Z-Bound przy pierwszych treningach w tych butach można stwierdzić, że jest ona wyjątkowo twarda. Po kilku kolejnych biegach pianka jednak doskonale się układa oraz zachowuje doskonałą proporcję między absorbcją wstrząsów, a przekazywaniem energii. Oprócz amortyzacji w pod śródstopiem zastosowano wstawkę CARBON SPAN +, która zapewniając maksymalną sprężystość dzięki czemu zwiększa się dynamika biegu. Zoot opracował także własną technologię produkcji wyjątkowo twardej gumy nazywanej ZBR (ZOOT blown rubber), którą lokuje w strategicznych miejscach na podeszwie swoich butów. Gwarantuje ona, że buty wytrzymają odpowiednio długi kilometraż. Waga tego modelu wynosi zaledwie 240 g męski oraz 225 g damski.

zoot womens-ultra-tt-70zoot mens-ultra-tt-70

Modele dostępne w sklepie Intersport Arkadia Warszawa


Sprzęt

28 marzec 2013
Wiosenny przegląd oferty biegowej Nike - buty

Niektórzy twierdzą, że bieganie nie powinno być tak kolorowe, ale nic bardziej mylnego...

28 marzec 2013
Co nowego w Adidasie piszczy czyli wiosna 2013 - buty

W czym warto pobiegać wiosną 2013, czyli przegląd oferty...

27 marzec 2013
Boost czyli rewolucja w bieganiu

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność...

27 marzec 2013
Asics GEL - Charge 33

Asics GEL - Charge 33 kolejna odsłona butów minimalistycznych czyli zbliżonych...

27 marzec 2013
Lunarglide 4+ biegnij dłużej, biegnij mocniej

But lżejszy i jeszcze bardziej dopasowany do stopy od poprzednich wersji...

11 kwiecień 2013
Asics wiosna/lato 2013 - buty

Podczas decyzji o wyborze firmy oferującej kolekcje biegową warto dowiedzieć się z jakiego powodu...