• 2000x574 tlo U21

7 sposobów jak znaleść czas na bieganie

Niema czasu na trening? Nie jesteś sam: Brak czasu to jedna z najpopularniejszych wymówek do regularnych treningów biegowych. Kiedy w końcu znajdziesz czas na bieganie może okazać się wtedy, że twoja forma jest już bardzo słaba. Trening można bardzo łatwo wpleść w życie codzienne utrzymując odpowiednią systematyczność.

Weź pod uwagę poniższe możliwości:

1. Biegaj, kiedy musisz gdzieś iść.

Można dosłownie załatwić kilka spraw biegając. Następnym razem kiedy będziesz musiał iść po mleko do pobliskiego sklepu spożywczego lub na pocztę po prostu tam pobiegnij. Zawsze można bieganie połączyć z załatwianiem dodatkowych spraw, albo użyć nóg jako środka lokomocji z jednego końca miasta na drugi.

jak znaleźć czas na bieganie12. Biegaj po schodach.

To trwa tak samo długo jak masz czekać na windę po prostu wbiegnij do góry po schodach. Nie potrzebnie tracisz czas czekając przed windą, po prostu wbiegnij po schodach o ile twoje buty na to pozwolą ;)

3. Biegaj z psem.

Zamiast pozwolić się psu załatwić na podwórku zabierz go ze sobą na przebieżkę po okolicy (możliwe, że to on cię poprowadzi). Jeśli nie masz psa pożycz go od sąsiada ;)

jak znaleźć czas na bieganie24. Rób przerwy w biegu - jeśli to konieczne.

Nie zakładaj, że musisz bieg co najmniej 30 minut żeby wyjść na trening. Jeśli masz 15 minut np. do obiadu a chcesz pobiegać odpal bieżnię i w drogę. Następnie jak już odpoczniesz po obiedzie możesz iść dokończyć trening, Twoje mięśnie po rozłożonym treningu będą bardzo podobnie zmęczone.

5. Wyłącz telewizor i idź biegać.

Można zmieścić się w 40 minutach treningu opuszczając jeden serial dziennie. Zdecydowanie same korzyści przyniesie Ci trening zamiast bezczynnego siedzenia przed telewizorem.

jak znaleźć czas na bieganie36. Jeśli nie możesz oderwać się od telewizji biegaj na bieżni.

Jeśli absolutnie nie możesz przegapić swojego ulubionego serialu, biegaj na bieżni. Będziesz wtedy w stanie pogodzić film i trening chociaż zalecam pierwszą opcję zastępującą telewizor samym bieganiem.

7. Towarzyski trening.

Zamiast umówić się na obiad lub kawę z przyjacielem zaproś go na wspólny trening. Ustalcie wspólnie pasującą godzinę i datę to was bardziej zmotywuje. Podczas treningu omówicie wszystkie tematy będzie to o wiele korzystniejsze niż kawa czy obiad.

Teraz kiedy już wiesz, że wyjście na trening nie musi być obarczone specjalnymi przygotowaniami będzie Ci łatwej zorganizować na niego czas. 

Autor: Maciej Łucyk - maciejlucyk.pl


Poradniki

30 grudzień 2014
Siła biegacza

Wszyscy się cieszą, bo idą Święta! A to oznacza, że wkrótce nasze stoły będą uginały się pod...

19 grudzień 2014
Perfekcjonizm w sporcie

Każdy początkujący amator - sportowiec potrafi czerpać radość z wykonywanego wysiłku...

15 grudzień 2014
Dietetyczne mity – top 10

Dziś będę bardzo wścibski. Zajrzę do Waszych talerzy...

11 grudzień 2014
Jakie paliwo najlepsze do biegania?

Dieta to najważniejszy element pozwalający na podwyższenie efektów sportowych...

08 grudzień 2014
Z pamiętnika buta biegowego

Przypatruje Ci się już od dłuższego czasu. Przejąłeś się tym co dzieje się na zewnątrz. W domu...

01 grudzień 2014
Wypalenie w sporcie – skąd się bierze?

Mówi się, że bieganie jest dobre na wszystko. Na smutki, na gniew, gdy jest radość i szczęście...