• 2000x574 tlo U21

Bieganie pomaga spełniać marzenia!

Bieganie – takie niepozorne, proste, a jednak potrafi zmienić nasze życie. A może bardziej nas, dodając odwagi i odrobinę szaleństwa do naszych codziennych działań. Wychodząc systematycznie na trening, uczymy się wytrwałości. Nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. To nie jest tak, że zawsze wskakujemy w buty biegowe z uśmiechem na twarzy! Ile razy mieliście sytuację, że cieplutka kołderka tak mocno was przytulała rano, że wyjście spod niej, było ostatnią rzeczą o jakiej myśleliście? Strzelam, że często ;) A jednak zbieracie skądś siły i jeszcze lekko ociągając się wychodzicie na trening. Punkt dla was! A ile razy chcieliście zostać w domu, bo za oknem był deszcz, wiatr lub jakaś kosmiczna śnieżyca?

Pewnie równie często. Na szczęście takie wątpliwości są tylko chwilowe. No przecież nikt nie będzie uciekał od przyjemności tylko dlatego, że aura jest nieprzyjemna… na złość pogodzie poprawiamy sobie nastrój. Szarość zamieniamy w tęczę, a skwaszone miny w uśmiech. Endorfiny pomagają nam zmierzyć się z codziennością i pokonać wszelkie przeciwności. Kłopoty w pracy? Dziś są, jutro ich nie będzie. Sąsiad narzeka na psa innej sąsiadki? Jednym uchem wpuszczasz, drugim wypuszczasz. Bo co niby masz zrobić? ;) Polityczne kłótnie? Po co tracić energię na coś, na co nie mamy wpływu? Ludzie zawsze będą się złościć, marudzić, narzekać, zazdrościć. My jesteśmy ponad tym! Mamy na to wybiegane ;) Właśnie tym charakteryzuje się biegacz. Dla niego problemy dnia codziennego nie istnieją. Człowiek, który pokonuje własne słabości jest potężny. Codzienne problemy nie robią na nim wrażenia. Za to potrafi wyciągnąć z nich pozytywy i cieszy się. Tak po prostu. Po ludzku. Co oczywiście innych może drażnić. No cóż… c’est la vie!

bieganie pomaga spelnic marzeniaKiedy sobie tak biegamy i spełniamy się, nie zauważamy, jak efektywnie biegniemy przez życie. Ucząc się wytrwałości, systematyczności i przede wszystkim cierpliwości, dochodzimy do osobistych sukcesów. To trochę, jak z przygotowaniem do maratonu. Każdy trening jest małym puzzlem. Elementem, który tworzy całość – sukces. Bez odpowiedniej mobilizacji i determinacji nie jesteśmy w stanie przebrnąć do końca. Potrafimy skupić się na celu i pomimo przeciwności, piąć się do góry. Krok po kroku, kilometr po kilometrze. To naprawdę przekłada się na codzienność. Sukces to długotrwały proces. Mozolny i wymagający hartu ducha. Nigdy nic nie przychodzi samo, ot tak, na już. Wszystko jest wypracowane i zasłużone. Odpowiednio przemyślane i wyważone.

bieganie pomaga spelnic marzenia2Długotrwałe dążenie do celu mamy wytrenowane i jest dla nas chlebem powszednim. Co nie znaczy, że brakuje nam spontaniczności! Jesteśmy świetnie zorganizowani, ale doskonale potrafimy chwytać okazje, które nagle pojawiają się w naszym życiu. Spotykamy na swojej drodze różnych ludzi, którzy zawsze wnoszą coś w nasze życie. Odrobina innego spojrzenia dobrze robi i pozwala na trochę obiektywizmu. Często też zdarzają się sytuację, w których nasze drogi przeplatają się z innymi i nagle zaczynamy tworzyć wspólną całość. Kolejny puzzel w układance – życiowej historii. Po jakimś czasie dopiero, jak przeanalizujemy swoją sytuację, spojrzymy za siebie widzimy, ile przypadków nami pokierowało. To, że jesteś właśnie tutaj, w tym miejscu, jest efektem twoich działań. Bo potrafiłeś w odpowiednim czasie złapać życie za ogon. Umiejętność chwytania odpowiednich momentów to bardzo ważna cecha. Nigdy nie wiesz, za którym zakrętem będzie kolejna okazja! Chwytaj więc każdą.

bieganie pomaga spelnic marzenia3Bieganie otwiera umysł. Pozwala poszerzyć horyzonty. Bezproblemowo i dziarskim krokiem uczy nas, jak iść przez życie. Tak samo, jak treningi przeplatamy i urozmaicamy je, tak samo w życiu łączymy różne elementy w piękną, wartościową całość. W naszą osobistą historię, której pasja nadała więcej polotu i barw.

Autor: Anna Jakieła - zabieganaania.pl

 


Poradniki

30 grudzień 2014
Siła biegacza

Wszyscy się cieszą, bo idą Święta! A to oznacza, że wkrótce nasze stoły będą uginały się pod...

19 grudzień 2014
Perfekcjonizm w sporcie

Każdy początkujący amator - sportowiec potrafi czerpać radość z wykonywanego wysiłku...

15 grudzień 2014
Dietetyczne mity – top 10

Dziś będę bardzo wścibski. Zajrzę do Waszych talerzy...

11 grudzień 2014
Jakie paliwo najlepsze do biegania?

Dieta to najważniejszy element pozwalający na podwyższenie efektów sportowych...

08 grudzień 2014
Z pamiętnika buta biegowego

Przypatruje Ci się już od dłuższego czasu. Przejąłeś się tym co dzieje się na zewnątrz. W domu...

01 grudzień 2014
Wypalenie w sporcie – skąd się bierze?

Mówi się, że bieganie jest dobre na wszystko. Na smutki, na gniew, gdy jest radość i szczęście...