• wybiegaj rabat ir
  • wyprzedaz butow 2000x515px

Wyniki

WYNIKI BIEGU PRO TOUCH INTERRUN POZNAŃ 2014 UWAGA: Warunkiem klasyfikacji w kategoriach wiekowych było poprawne wprowadzenie daty urodzenia podczas rejestracji. Osoby, których data urodzenia nie została podana nie zostały sklasyfikowane w kategoriach wiekowych, a jedynie w zależności od dystansu w kategorii OPEN.  Bieg 10km klasyfikacja OPEN + kat. wiekowe (czasy netto) Bieg 5km klasyfikacja OPEN (czasy netto) Bieg młodzieży 1500m (czasy brutto) Bieg dzieci 800m (czasy brutto) Bieg dzieci 600m (czasy brutto) Bieg dzieci 200m (czasy brutto) Bieg NordicWalking (czasy netto) INFORMACJE:Pomiar czasu w biegach oraz marszu NW odbywał się przy pomocy elektronicznego chipa umieszczonego na bucie zawodnika. Czas zawodnika zmierzony został w dwóch wariantach: brutto (liczony od strzału startera do przekroczenia mety) oraz netto (liczony od przebiegnięcia zawodnika przez linię startu do przekroczenia mety). Klasyfikacje w biegach dorosłych zostały przeprowadzone wg czasu netto. Klasyfikacje w biegach młodzieży i dzieci przeprowadzone zostały wg czasu brutto.

Relacja

1 maja odbył się już tradycyjnie Pro Touch Interrun Poznań organizowany nad poznańskim jeziorem Rusałka. Na leśnych ścieżkach dookoła jeziora ścigali się biegacze jak również miłośnicy marszu Nordic Walking. Do biegów zgłosiło się ponad 700 biegaczy, w tym prawie 170 dzieci, które startowały na dystansach 200m, 600m, 800m i 1500m. O godzinie 10.15 ruszył pierwszy bieg, w którym do rywalizacji ruszyli najmłodsi miłośnicy biegania. Często były to dla nich pierwsze tego typu zawody, nie można się więc dziwić wielkim emocjom, które udzieliły się nie tylko małym sportowcom, ale też czekającym na nich na mecie mamusiom, tatusiom, babciom i dziadkom. Ostatecznie, najszybszy na dystansie 200 metrów był Maksymilian Rozwadowski (rocznik 2008) z Drużyny Szpiku, który zameldował się na mecie po 41 sekundach. Wśród dziewcząt pierwsza była Zuzanna Leman z czasem 45 sekund. Chwilę później ruszył bieg na 600 metrów, gdzie najszybsi byli Maciej Soliwoda z czasem 00:02:18, a wśród dziewcząt Agata Szczodrzyńska. Rosły emocje oraz dystans i wiek zawodników. 800 metrów przemknął niczym wicher Wiktor Gaweł z rocznika 2003, którego czas to zaledwie 00:02:43. Olga Grabowska z FAT Trzemeszno uzyskała czas 00:02:56. Brawo! Po tym biegu swoje kilkanaście minut miała młodzież. Tutaj popisał się Mikołaj Nawrot, który dystans 1500 metrów przebiegł w czasie 00:05:02. Jedna z dwóch startujących w tej kategorii wiekowej pań pojawiła się na finiszu po 10 minutach z malutkim haczykiem - 00:10:04. W samo południe wystartowały biegi 5 i 10 km oraz marsz Nordic Walking. Na dystansie 5 kilometrów z czasem niewiele ponad kwadrans - 00:15:08 wygrał Sebastian Nowicki z Obornik Wielkopolskich, który od samego początku biegu oderwał się od stawki dobiegając niezagrożony do mety. Małgorzata Kołacka, najszybsza pani z Butterfly Team, uzyskała czas 00:19:19. Na dystansie 10 kilometrów rywalizacja była bardzo zacięta, na półmetku czołowa grupa liczyła 4 osoby. Wszystko rozegrało się podczas emocjonującego finiszu, gdzie z przewagą kilku sekund wygrał Szymon Bytniewski z Gowarzewa z czasem 00:33:09. Drugi na mecie, ze stratą zaledwie 4 sekund był Marcin Kęsy reprezentujący KB Maniac Poznań. Trzeci, z czasem 00:33:24 dobiegł Piotr Tomczyk. Wśród pań zwyciężyła Maria Orłowska reprezentująca FAT Trzemeszno, z czasem 00:42:20. Druga pani to Agnieszka Pelc-Wanielista z czasem 00:43:18, a trzecią na mecie Hanna Perz, która dystans 10 km pokonała z wynikiem 00:44:39. Gratulujemy!

Trasa biegów

Trasa biegów 5 i 10 km oraz NW: Trasa biegu i marszu nordic walking przebiega dookoła jeziora Rusałka ścieżkami leśnymi, oznaczenia znakami pionowymi co 1 km.  Trasa ProTouch Interrun Poznan 2014 na endomondo Trasa biegu 200 m: Trasa biegu 600 m: Trasa biegu 800 m: Trasa biegu 1500 m:

Archiwum

Galeria zdjęć ProTouch Interrun Poznań 2013: Galeria zdjęć Magdalena Świerzowska Galeria zdjęć Jakub Stawowy Galeria zdjęć Piotr Oleszak Galeria zdjęć Paulina Geppert Galeria zdjęć Pani Anna Galeria zdjęć Ola Bońka Galeria zdjęć Tomasz Mantas cz.1 Galeria zdjęć Tomasz Mantas cz.2 Galeria zdjęć Grzegorza Grabowskiego cz.1 Galeria zdjęć Grzegorza Grabowskiego cz.2 Wyniki 2013: Wyniki 5 km OPEN Wyniki 5 km kobiety Wyniki 5 km mężczyźni Wyniki 10 km OPEN Wyniki 10 km kobiety Wyniki 10 km mężczyźni Wyniki 5 km NW OPEN Wyniki 5 km NW kobiety Wyniki 5 km NW mężczyźni Wyniki biegi dziecięce i młodzieżowe